Starší přípravka úspěšná pouze na půl

04.06.2019 07:58

Po volném kole odehráli hráči přípravky odvetný zápas na půdě Jeseníku. Domácí hned na začátek šlapali na plyn a dali tak první gól. Když se však naši sokolíci vzpamatovali, přebrali iniciativu a obrátili vývoj hry na svou stranu několika góly. V prvním poločase svou hrou udivoval jak náš brankář Teodor Toman, který zneškodnil několik dobrých šancí domácích, tak útočník Pavel Schneider, který svou šikovností ostřeloval branku Jeseníku a připravoval šance svým spoluhráčům, jako například Růžence Stromšíkové, která se po hodně dlouhé době dočkala rovnou dvou gólů. Do druhého poločasu šli hosté už s klidem a cílem dohrát zápas v pohodě. Hra se tak vyrovnala a i domácí si zastříleli a dali tak nejvíce gólu v jednom zápase během jarních soubojů. Skvělým výkonem se blýskl také Ríša Kudělka, jenž v prvním poločase dal dva góly a v druhém jako brankář zneškodnil několik dobrých příležitostí jesenických.

Momentka ze sobotního derby místních částí Nového Jičína na žilinské půdě

V sobotu dopoledne nás přivítali na svém hřišti největší naši rivalové, hráči Žiliny. Už předem bylo jasné, že půjde o tuhý boj, který může skončit vítězstvím kteréhokoliv mužstva. Oba týmy si věřily a tak se pustily do zápasu naplno, i přes velmi horké počasí. Bojovnost byla na obou stranách, ale naši tahali za kratší konec. Přestože herně byli bludovičtí dle diváků o něco lepší a poločas vyhráli 2:1, smůla se nám lepila na paty. Třikrát trefená tyč Žiliny, vlastní gól, a chytře zahraná rozehrávka po gólu do sítě Žiliny, která rovnou skončila gólem naše borce dost decimovala. Nezachránil nás ani neskutečně chytající gólman Ríša Kudělka, jenž dokonce zneškodnil jednu penaltu a tak v druhém poločase domácí otočili skóre, které si udrželi i přes obrovskou snahu našich sokolìků až do konce utkání. Po devíti zápasech tak opět Bludovice okusily pachuť porážky, avšak výkon byl ohromující a trenér je na své svěřence náležitě pyšný.

Autor textu: Miroslav Blažek