8. kolo 2015/2016, Nová Horka

28.09.2015 12:15

Zápas dvou poločasů. V deštivou sobotu 26.9. jsme zajížděli k dalšímu mistrovskému utkání, tentokrát na horkou půdu v Nové Horce, ve velmi okleštěné sestavě zaviněné zdravotními a osobními potížemi. Chyběli nám Maleňák, Kvita, Bajer, Bušina, Kovařík, Černý, Klimeš, Strbačka a Mojžíšek. Navíc zdravotní potíže trápily oba naše brankáře, kteří šli do zápasu s velkým sebezapřením. Vůbec nebylo jednoduché pro našeho trenéra složit základní jedenáctku. Nakonec musel sám nastoupit na místě stopera a až na pár drobností jej odehrál s přehledem. K utkání opět nebyl delegován rozhodčí, což rozčílilo hlavně našeho hrajícího manažera. Takže se píšťalky opět chopil někdo z domácích, jak tomu bylo minulý týden. Nutno dodat, že první poločas vůbec neovlivnil, i když pravidla fotbalu neviděl ani z parníku. Za to ve druhém poločase, po našem snížení, to bylo jednoznačné domácí srdíčko, které ukázal. První poločas jsme odehráli jako tým velmi špatně a zaslouženě jsme odcházeli do kabin v poločase s dvoubrankovým mankem. Domácím jsme se, i přes pár šancí, nevyrovnali v ničem. Ať už to bylo nasazení, motivace, důslednost, přesnost a ochota se obětovat pro tým. Do druhého poločasu jsme nastoupili s jednou změnou, když Olšáka vystřídal Černoch. Dále trenér přeházel některé posty a ejhle, světe div se, Bludovice začaly šlapat. Během 15 minut jsme měli tři 100% šance jak změnit stav utkání. Bohužel nás neprovází štěstí a k tomu se ještě přidal domácí brankář, který všechny tyto šance zlikvidoval. V těchto chvílích domácí můžstvo vůbec neexistovalo a jen se bránilo. Přehrávali jsme je ve všech činostech. V 65. minutě se poprvé v našem týmu prosadil ve skluzu střelou z ostrého úhlu Michal Hromádka a snížil na 2:1. Domácí byli totálně opaření tím, co se na hrací ploše děje, a co s nimi provádí mužstvo, které jednoznačně v první půli přehrávali. V této situaci jim výrazně pomohl zmiňovaný "rozhodčí laik". Hra se trošku vyrovnala, ale šance měly jen Bludovice. Jako například tyč Holiše nebo tutovka Holíka. V 80. minutě se utkání rozhodlo po ojedinělé chybě v naší obraně, kdy se k odraženému míči s velkým štěstím dostal domácí hráč a s ještě větším štěstím z 8 metrů procedil míč za našeho brankáře. Pokud budeme hrát další zápasy jako dnes druhý poločas, tak se k num už štěstí obrátí čelem a začnou nám body v tabulce přibývat. Velmi dobrý výkon Bludovic po utkáni uznali i fotbalisté Nové Horky.

(autor komentáře: VR)

(aktualizace 2.10.2015 - v textu opraveny a níže přidány minuty vstřelených gólů dle zápisu o utkání, který byl k dispozici až několik dní po zápase.)

8. kolo, 26.9.2015, 16:00h, SK Nová Horká - TJ Sokol Bludovice, 3:1 (2:0)

Střelci: Pastorek (18. a 80.min), Nazalaník (35.min) - Hromádka (65.min)