Ani napodruhé Bludovice na jaře nevyhrály

07.04.2019 15:33

Dnes, tedy 7. dubna 2019, proběhl na žilinském hřišti u jezera Lamberk další duel pod hlavičkou III. třídy okresu Nový Jičín, ve kterém s domácím mužstvem - aktuálně okupujícím první příčku tabulky - poměřily síly fotbalisté A-týmu Bludovic, kteří oprášili modro-černou hostující soupravu dresů. Prosluněný dopolední výkop a následné souboje na trávníku sledovalo podle dostupných zdrojů 250 diváků.

První půle předznamenala sympatický fotbal. Oba týmy hrály hodně na zemi a k vidění bylo několik solidních kombinací. Solidním defenzivním výkonem se blýskli jak Tomáš Matějičný, tak Pavel Sláma. První gól přišel až po půlhodině a bohužel pro ně a další příznivce Bludovic to bylo do jejich sítě. Autorem gólu byl Lukáš Hes, který řádně ztrestal velkou chybu v obraně. Na druhé straně pak vyzdvihněme pokus Lukáše Zmatka, který si po stažení z pravého křídla přehodil míč na levačku a vyslal nebezpečný projektil mířící na svatyni domácích. Do kabin se ale nakonec šlo za stavu 1:0.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, kteří dostali Žilinu pod tlak a vyprodukovali si několik příležitostí. Ty však skončily vesměs vedle a v jednom případě na rukavicích brankáře Martina Indráka. V 70. minutě přišel další úder žilinských po centru z levé strany, který si připsal Marek Plíhal a skóre tak hovořilo už 2:0 ve prospěch domácích. Hned z rozehrávky uprostřed kruhu se ale z kraje obrany do útoku pustil Michal Hromádka a Jan Krchník následně krásnou střelou z hranice šestnáctky stáhl ztrátu opět na rozdíl jedné branky.

Utkání mělo vydatnou diváckou kulisu

Jenže neuplynulo ani 5 minut a Žilina znovu vedla o dva góly a to opět zásluhou vystřídavšího Plíhala. Ten proměnil další nákop zleva a s šancemi hostů na urvání alespoň bodu to nevypadalo dobře. Tři minuty před koncem normální hrací doby ale předvedli velice pohlednou souhru, která po prvotním orazítkování břevna přeci jen vyústila v trefu Zdeňka Navrátila. Jednalo se však pouze o kosmetickou úpravu stavu, který už se v závěru nezměnil.

V dalším utkání přivítají bludovičtí tentokrát už na domácí půdě celek Hodslavic, který v rámci 17. kola porazil doma Mankovice 1:0. Start zápasu je naplánován na sobotu 13. dubna 2019 v 16:00 SELČ.